Tattvy - živlyTattva - je slovo ze sanskrtu a znamená prvek, element, skutečnost, pravdu, živel.

Tatvy se používají v mnoha kulturách, je to podobné jako s učením o živlech. 

Akáša - černá - éter - vhodná pro meditace, jinak nepříznivá. Zdržet se jídla, početí, sňatku, kojení. Vládce saturn. Ovládá oblast nad adžňa čakrou.

Prithvi - žlutá - země - krychle - vládce Jupiter - příznivá pro všechno hlavně z dlouhodobého hlediska. Také ideální pro začátek odvykání u zlozvyků. Lokalizace nohy po kolena.

Apas - nebo také ap - voda - stříbrnobílý srpek měsíce - vládce Luna, Venuše. Příznivá pro krátkodobé cíle, smlouvy, finance i sázky. Výhry v loterii (losy kupovat jedině v této tatvě), Lokalizace nohy od kolen po pupek. 

Tédžas - také často nazývaná agni - oheň - trojuhelník s vrcholem dolů v rudé barvě - vládce Mars, Slunce - Příznivá pro práci a konání, cvičení, hubnutí a podporu trávení. Zdržovat se veškerého rizika a nebezpečí. Lokalizace mezi pupkem a srdcem.

Waju - vzduch - rozmlžený šedomodrý šestihran - vládce Merkur - Příznivá pro cestování. Jinak nepříznivá. Nedoporučuje se uzavírat v této tatvě sňatek, hrozí možnost okradení. Lokalizace mezi srdcem a třetím okem. 

Jste zde: Home Tantra Teorie tantry Tattvy - živly