Problémy očí

Problémy očí, které nás přivádějí k lékaři


- Neobvyklý vzhled oka


Neobvyklým vzhledem oka se projevuje mnoho chorob, nejčastěji uváděné jsou tyto:


- "Červené oko"


Termín červené oko je nejčastěji spojen s onemocněním spojivky jako jsou např. záněty spojivek, záněty očních víček, záněty rohovky.. Může vzniknout mechanickým podrážděním spojivek, kouřem, cizím tělesem, prašným prostředím, alergií, bakteriemi především některými druhy Streptokoků a Stafylokoků a také mnoha dalšími příčinami.


- "Šedý zákal" nebo odborně Katarakta


Může být vrozená nebo získaná. Bývá projevem, nebo doprovází jiné choroby, jako je cukrovka, různá onemocnění centrálního nervového systému, atopické ekzémy apod. Vrozená má často za příčinu užívaní kortikoidů u těhotné matky, nebo její virové onemocnění jako je rubeola apod. U více než 1/3 případů vrozené katarakty zůstává příčina neobjasněna.


- "Glaukom"


Glaukom je skupina chorobných stavů, při kterých dochází v důsledku vyššího nitroočního tlaku k poškození zrakového nervu a to může vést až k slepotě.

- Bolest


Doprovází mnoho chorob na které náš organismus upozorňuje a dožaduje se naší pozornosti. Často ale jemné náznaky problémů nevnímáme a začneme ho řešit až v poslední fázi, kdy je bolest nepřehlédnutelná a brání nám v běžném provozu.


- Úrazy oka


Dělíme podle mechanizmu na mechanická poškození, poškození zářením, teplem, elektrickým proudem, poleptání kyselinami a louhem, poškození slzotvornými látkami.


- Špatné vidění


Nejvíc ze všeho nás trápí když špatně vidíme a díky tomu se nám hůř orientuje v živote, nápisy jsou rozmazané a písmenka v novinách čím dál menší... Právě tomuto problému se budeme věnovat na hodinách oční jógy, protože právě tyto problémy je možné řešit pravidelným cvičením jógy a procvičováním tzv. okohybných svalů a akomodace.

Jste zde: Home Jóga JÓGOVÁ TERAPIE Oční jóga Nemoci očí