Oční jóga

 

 

Mezi nejzávažnější choroby patří nemoci očí. A podle statistických úřadů nosí každý třetí člověk na světě brýle. Možnost zlepšit si zrak má ovšem každý. Výsledek je závislý na mnoha faktorech a na důslednosti.

Dále popisované způsoby přírodní léčby nejsou žádnou revoluční metodou, avšak jejich prováděním lze nesporně zrak zlepšit a odstranit i další zdravotní potíže. A přitom defektní vidění převažuje daleko víc teď než kdykoliv v minulosti.

 Proč? Jistě je proto dnes daleko víc důvodů než kdysi:


- Zvýšené užívaní umělého osvětlení
- Popularita filmu a televize
- Práce za počítačem
- Jednostranné zatížení zraku


Mnoho lidí se domnívá, že vadné vidění je problém na celý život, že své oči už nikdy nevyléčí a jediný způsob jak vidět je nosit brýle. Brýle jsou ortopedická pomůcka, která slouží podobně jako berle. Když si zlomím nohu, také potřebuji na jistý čas berle, ale proč ji mít u některých vad zraku pořád? Bohužel je pevně zakořeněn názor, že každá oční vada je permanentní problém a jediné řešení je nosit berli. Je důležité si uvědomit to, že když se zlomena noha nenamáhá rehabilitačním cvičením tak nezesílí. A stejně je tomu u některých vad očí.
Je zde možnost některé problémy očí překonat a mnoha lidem zlepšit zrak, eventuálně získat normální vidění. A právě proto doporučujeme cvičit jógu.

 

Co je to jóga?


Jóga znamená sjednocení, nastolení harmonie v člověku samém díky jednoduchým a možná právě proto ne úplně lehkým zásadám. V každém případě je to systém vycházející z dlouholeté tradice, která je ověřena a také pořád ověřovaná praxí. A to ne praxí někoho jiného, ale praxí právě a jedině těch co pravidelně cvičí. Jde o systém dodržovaní konkrétních ověřených zásad, díky kterým lépe zvládneme naši psychickou stránku, důsledky moderního způsobu života v dnešní civilizaci, stres jenž z uvedeného plyne.
Neméně důležité je to, že člověk se díky pravidelnosti provádění konkrétních cvičení vyhne situacím, ve kterých ztrácí úctu sám před sebou. Jde o různé životní situace, kdy jsme třeba upoutáni na lůžko a někdo jiný musí o nás pečovat apod.Jak vlastně naše oči pracují?


Pro lepší pochopení situace, je důležité mít několik alespoň základních informací o anatomii a fyziologii oka. Také se můžete setkat s několika názory na akomodaci, tj. změn, které v oku probíhají při pozorovaní objektu blízkého a vzdáleného. Proto se nejdřív seznámíme s tím, jak oko pracuje, z jakých je částí a jaké jsou nejčastější důvody pro návštěvu lékaře.


 


Klikněte pro: Kurz jógové terapie - zaměřen na oči: Oční jóga

 

Číst dál: Bolesti zad

Jste zde: Home Jóga JÓGOVÁ TERAPIE Oční jóga