Jógová očista trávicí soustavy

Proč cvičit šanka prakšalánu?

Můžete ji cvičit kdekoliv kde je k dispozici toaleta, prostor pro provedení pěti nenáročných pozic a teče tam voda. Potřebujete trošku dětského oleje na konečník. Stačí i olej, který máte doma v kuchyni. Není potřeba kupovat speciální nádobky na klystýr, ani se objednávat do ordinací.

Zacvičíte si kdykoliv se rozhodnete, že je to potřeba. Nejste vázáni na žádný termín, čistíte si trávicí soustavu, kdy to vyhovuje vám. Stačí se jednou naučit postup pozic a správně je zacvičit.

Přirozený průběh čištění. Žádné hadičky. Prostě jen vy, sklenička s vodou, cvičení a záchod.

Pročistí celé tlusté střevo, nejenom část jak to bývá u klystýrů. Voda se do střeva leje v přirozeném proudu, jde ze žaludku, jak je střevo přirozeně nastavené a ne od konečníku. Znečištěná voda vyjde ven konečníkem a vy víte, že ta voda prošla celým střevem a vidíte i to, co vyčistila. Postup opakujete, dokud voda neodchází z konečníku čistá.

Šank prakšalána je přirozená metoda, tlak vody je přirozený a cvičení doslova tu vodu žene ve střevě a čistí jako automatická pračka, všechny nečistoty v přirozeném toku proudí ven. U ostatních metod to tak přirozené není.

Šanka pročistí víc než jenom střeva. Pročistí celou trávicí soustavu od úst, přes jícen, žaludek, prostě celou od úst až po konečník.

Nevýhody šanka prakšalány

Cvičení. Tato očista se musí odmakat.

Zbytková sůl v těle. Je fakt, že nějaká sůl by po cvičení mohla v těle zůstat, ale je to minimum. Voda se solí mírně, prostě se pije voda osolená asi jako fyziologický roztok. Přesto je poslední kola cvičení možné pít bylinkové čaje a tím tento problém eliminovat.

Není vhodná pro děti do 15 let.

Není vhodná pro těhotné, pro lidi s vředy, akutním onemocněním trávicího ústrojí, vysokým krevním tlakem, srdečními chorobami, s jakýmkoliv onemocněním střev. Nevhodné pro lidi s těžší formou nedostatečnosti ledvin a jater. 

Benefity a účinky jógové očisty střev

1.       Vyčistí celou trávicí soustavu, ta je pak čistá jako u miminka.

2.       Zbaví tělo velké části toxinů a jedovatých zplodin

3.       Kromě pročistění střev a žaludku, vyčistí i krev

4.       Zlepší funkčnost trávicí soustavy

5.       Čistí pleť

6.       Odstraňuje únavu

7.       Výrazně zklidňuje mysl

8.       Pomáhá k dosažení ideální hmotnosti

9.       Mění chutě do jídla, vyčistí i chuťové pohárky. Po šance stačí mnohem méně solit, sladit, kořenit, vše má výraznou chuť i bez ochucování.

 

Přihlašte se na kurz

Kurz - očisty trávící soustavy - šank prakšalána

Jste zde: Home Blog Jógová očista trávicí soustavy